Lisovaná pena HD

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 13,50 €
ks

Lisovaná pena HD vylepšuje zvukovú izoláciu v rôznych priestoroch, od kín až po obývacie izby. Vďaka vysokej objemovej hmotnosti účinne blokuje zvuk a eliminuje ozvenu. Absorbuje nízke frekvencie a kročajový hluk a vylepšuje akustiku miestnosti. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 11044 Doprava a platba

Lisovaná pena HD  je cenným nástrojom na vylepšenie zvukoizolačných vlastností rôznorodých priestorov. Je ideálny pre verejné kinosály, call centrá, priemyselné haly, hudobné kluby, posluchárne, nahrávacie štúdiá, obytné miestnosti a ďalšie prostredie. Pena je stlačená do podoby panelov, čo umožňuje ľahké prilepenie na steny a strop. Tieto absorpčné panely majú schopnosť účinne blokovať prenikanie zvuku do susedných miestností a eliminovať ozvenu . Ich excelentná schopnosť absorpcie nízkych frekvencií a kročajového hluku výrazne zlepšuje akustické podmienky priestoru. Navyše prispievajú k izolácii a zatepleniu miestnosti, často sa využívajú aj ako výplň sadrokartónových konštrukcií.

 

Inštalácia Lisovanej peny HD

Lepenie akustickej peny vyžaduje pevný, nedrobivý a čistý podklad – ideálne bez prachu a prípadne pripravený penetračným náterom na omietky. Na lepenie sa odporúča  špeciálne lepidlo . Pred samotným lepením je dobré starostlivo zmerať steny a panely a prípadne upraviť veľkosť panelov rezom podľa potreby. Potom je dobré si vyznačiť rovinu, aby sme mali jasný orientačný bod na lepenie.

 

Lepenie začíname od dolného radu a čakáme, až lepidlo zaschne. Prvým radom si zaistíme oporu pre nasledujúce rady panelov. Pokračujeme následne smerom nahor od prvého radu. Je dôležité sa vyvarovať nadmerného ťahania akustickej peny, aby sme zabránili deformáciám profilov a nesprávnemu zarovnaniu panelov. Po prilepení panelu na stenu je dôležité ho dlaňami dôkladne niekoľkokrát pritlačiť po celej ploche, aby sa správne spojil s podkladom.

 

Prednosti Lisované peny HD

  • veľmi vysoká objemová hmotnosť
  • široké využitie
  • jednoduchá manipulácia a inštalácia
  • absorpcia zvuku a kročajového hluku
  • eliminácia ozveny
  • vhodné na výplň sadrokartónových konštrukcií

 

Lisovaná pena HD
Rozmer  3 x 50 x 100 cm / 5 x 50 x 100 cm / 7 x 50 x 100 cm
Výška základne 3/5/7 cm
Materiál zlisovaný polyuretán
Objemová hmotnosť 80 - 120 kg/m 3
Farba

rôznofarebnáAlternatívne produkty5