Obkladová WPC palubovka

-2%
Varianta neexistuje

Pôvodná cena 8,07 €. Ušetríte 2% (0,16 €) 7,91 €
ks

Obkladová WPC palubovka sa používa na obkladanie stien, plotov a ďalších prvkov. Je vyrobená z drevoplastu, ktorý vyniká nižšou potrebou údržby, dlhšou životnosťou a taktiež vyššou odolnosťou v porovnaní s obyčajným drevom. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 10541 Doprava a platba

Obkladová WPC palubovka  je vyrobená z drevoplastového kompozitu WPC a slúži na obkladanie stien, stĺpov, plotov a ďalších iných prvkov. Drevoplast oproti obyčajnému drevu, ktoré verne napodobňuje, vyniká nižšou potrebou údržby, dlhšou životnosťou a tiež vyššou odolnosťou. Kombinuje príjemný prírodný vzhľad s dlhodobou trvanlivosťou. Palubka je vhodná na vonkajšie použitie, pretože nepodlieha plesniam, hubám ani hmyzu a tiež odoláva mrazom aj vysokým teplotám. Jedinečná je predovšetkým svojim reliéfom, ktorý imituje kresbu dreva. Disponuje tiež veľmi jednoduchou a rýchlou montážou, ktorú možno vykonať aj svojpomocne.

 

Montáž Obkladové WPC palubovky

Vlastné palubovky sa inštalujú na podkladné hranoly. Hranoly sa pripevňujú na obkladové dosky pomocou hmoždiniek a to v maximálne vzdialenosti 30 cm od seba, odporúčaný rozstup hmoždiniek je medzi 50 a 60 cm. Povrch obkladových dosiek musí byť vyhladený, nerovnosti nesmú presiahnuť výšku 5 mm. K takto pripravenej konštrukcii sa kotvia obkladové panely pomocou skrutiek a kladú sa odspodu smerom nahor, kedy sa zacvakávajú postupne do seba. Rohy sa zakončujú pomocou ukončovacích líšt. Schéma montáže obkladových paluboviek je k dispozícii v súboroch na stiahnutie.     

 

Prednosti  Obkladové WPC palubovky

  • nenáročná údržba
  • dlhá životnosť
  • do interiérov aj exteriérov
  • odoláva plesniam aj hubám
  • jednoduchá a rýchla montáž
  • príjemná estetika

 

Obkladová WPC palubovka
Rozmer 15,6 x 220 cm          
Hrúbka 2,1 cm
Materiál                                           drevoplast
Farba dabovať