Tesniaci pás H2O-STOP

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 24,68 €
role

Tesniaci pás H2O-STOP slúži na trvalé vodotesné utesnenie škár či trhlín v kúpeľniach a ďalších miestach so zvýšenou vlhkosťou. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 11270 Doprava a platba

Tesniaci pás H2O-STOP je vyrobený z elastoméru s tenkou vrstvou plsti na oboch stranách. Používa sa na pružné a trvalé utesnenie stykových aj rohových škár v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou, ako sú napríklad kúpeľne, balkóny a terasy, ale aj na spojenie jednotlivých membrán H2O-STOP či na zaslepenie trhlín. Vyniká predovšetkým vysokou pružnosťou, vysokým difúznym odporom voči radónu a odolnosťou voči širokému teplotnému rozmedzia.

 

Na úplnú hydroizoláciu kúpeľní vrátane rizikových miest, akými sú rohy či prestupy sa skvele hodí hydroizolačná membrána H2O-STOP a jej doplnky. Tesniaci pás slúži na vytvorenie vodotesného spojenia škár aj jednotlivých membrán. Na utesnenie rohov sa používajú špeciálne tvarované vnútornévonkajšie diely, 3D varianty vnútorných aj vonkajších potom ponúkajú ešte väčšiu ochranu. Na zabezbečenie vodotesnosti prestupov sa potom používajú samolepiace prestupy.

 

Prednosti Tesniaceho pásu H2O-STOP

  • vysoká pružnosť
  • pre priestory so zvýšenou vlhkosťou
  • vysoká teplotná odolnosť
  • vytvára trvalý spoj
  • dlhá životnosť

 

Inštalácia Tesniaceho pásu

Povrch musí byť zbavený nečistôt a nesúdržných častíc, na zabezpečenie vysokej súdržnosti je vhodné suché a savé podklady napenetrovať. Vlastný tesniaci pás sa pokladá do lepidla alebo hydroizolačného náteru. Pre zvýšenú súdržnosť je vhodné naniesť lepidlo aj na tesniaci pás. Posledným krokom je pretretie celej plochy pásu a jeho okolia.

 

Tesniaci pás H2O-STOP
Materiál elastomér, plsť  
Šírka 120 mm
Dĺžka 10 / 50 m
Hrúbka 0,5 mm
Vodotesnosť 1,5 bar
Pevnosť v ťahu 7 MPa
Predĺženie pri pretrhnutí 70 - 80 %
Teplotná odolnosť - 35 až 80 °CPríslušenstvo6

Príslušenstvo6