Úžľabie Classic

-2%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
RAL 3011 červená RAL 7024 grafit RAL 8017 hnedá

Pôvodná cena 24,62 €. Ušetríte 2% (0,49 €) 24,13 €
ks

Úžľabie Classic je vyrobené z oceľového plechu s povrchovou úpravou v podobe lesklého polyesterového náteru. Aplikuje sa na miesto stretnutia dvoch strešných rovín a vyrába sa s koncovými ohybmi na okrajoch. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 9297 Doprava a platba

Covernit Úžľabie Classic je vyrobené z oceľového plechu s povrchovou úpravou v podobe lesklého polyesterového náteru. Aplikuje sa na miesto stretnutia dvoch strešných rovín a vyrába sa s koncovými ohybmi na okrajoch. Je pripevňované k latám alebo debneniu za pomoci kotvenia a príponiek vyrobených z plechových pásikov. Celková dĺžka úžľabia je 2000 mm, funkčná dĺžka je 1900 mm. K dispozícii je v dvoch farebných variantoch.

 

Montáž Úžľabie Classic

Úžľabie je možné montovať viacerými spôsobmi podľa tvaru a sklonu strechy. Na skladaných plechových krytinách je vhodné úžľabie celoplošne debniť, ideálne za pomoci vodovzdornej preglejky, a zapustiť o 20 mm nižšie. Úžľabie je nutné vytvarovať podľa požadovaného tvaru, prikotviť príponkou k podkladu a cez okraje položiť šablóny. Jednotlivé úžľabné plechy sa musia prekrývať minimálne o 100 mm a cez bočné ohyby sa pripevňujú do lát pomocou klincov. Laty je vhodné ukončiť na okraji debnenia. V prípade, že úžľabie nie je debnené, je nutné osadiť rovinný plech na hornú hranu kontralaty. Tým sa zamedzí zdvíhaniu presahujúcich šablón pri úžľabí.

 

Prednosti Úžľabie Classic

  • z oceľového plechu
  • s lesklým PE náterom
  • vhodné na miesto stretnutia dvoch strešných rovín
  • vo viacerých farbách

 

Covernit Úžľabie Classic
Povrchová úprava lakovanie v RAL odtieňoch
Celková dĺžka 2000 mm
Funkčná dĺžka 1900 mm
Farba RAL 3011 / RAL 8017

Príslušenstvo6

Príslušenstvo6