Lakovaný odkvapový kotlík SQUARE 120 mm

-7%
Varianta neexistuje

Pôvodná cena 38,55 €. Ušetríte 7% (2,70 €) 35,85 €
ks

Lakovaný odkvapový kotlík SQUARE 120 mm je súčasťou moderného hranatého odkvapového systému, ktorý zaisťuje výborný odvod vody zo strechy. Jeho hlavnou funkciou je vodotesné prepojenie odkvapového žľabu a zvodu. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 9937 Doprava a platba

Lakovaný odkvapový kotlík SQUARE 120 mm vyrobený z kvalitného oceľového plechu je súčasťou moderného hranatého odkvapového systému 120 / 100 mm. Jeho hlavnou funkciou je vodotesné prepojenie odkvapového žľabu a zvodu a tým pádom odvod vody zo strechy. Kotlík SQUARE disponuje dlhou životnosťou, jednoduchou a rýchlou montážou a v neposlednom rade aj zaujímavou estetikou. 

 

Prednosti Lakovaného odkvapového kotlíka SQUARE

  •    z kvalitného plechu
  •    nehrdzavejúca
  •    jednoduchá a rýchla montáž
  •    odolnosť voči mechanickému poškodeniu
  •    výborná funkčnosť
  •    zaujímavá estetika

 

Montáž Lakovaného odkvapového systému

Prvým krokom montáže je určenie polohy žľabového kotlíka, podľa tej sa potom určuje poloha hákov, ktoré sa upevňujú pomocou skrutiek maximálne 60 cm od seba. Minimálny sklon žľabov smerom ku kotlíku je 3 %. Spojenie žľabov sa vykonáva ich vsunutím do seba a následným vytmelením. Čelo žľabu sa odporúča tiež vytmeliť, aby sa dokonale utesnilo. Je vhodné ho nasadiť ešte pred pripevnením žľabu na háky. Zvodové rúry sa spájajú vsadením do seba a každé 2 metre sa pripevňujú objímkou ​​k stene tak, aby v nich zostal priestor na dilatáciu rúr. V prípade, že je odkvap vzdialený od steny, používajú sa na zvod dve kolená a zvodová rúra. Na vyústenie odkvapového systému sa používa koleno prichytené objímkou.

 

Lakovaný odkvapový kotlík SQUARE 120 mm
Materiál polakovaný plech                 
Šírka 120 mm
Farba antracit