Záhradný skleník z polykarbonátu Baltik

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

od 387,84 €
ks

Záhradný skleník Baltik, s pevnou a kvalitnou konštrukciou z polykarbonátu, patrí medzi najodolnejšie skleníky oblúkového typu, vďaka oceľovým profilom s ochranným zinkovým náterom. Spoľahlivo odoláva korózii, vetru aj snehovej záťaži. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 9023 Doprava a platba

Jeden z najodolnejších skleníkov oblúkového typu. Priestranný a pevný záhradný skleník z polykarbonátu a robustnej konštrukcie vyrobenej z bezúdržbového oceľových profilov hrúbky 1 mm, ktoré sú opatrené ochranným zinkovým náterom. Zosilnená vrstva zinku (275 g/m2) zaisťuje dlhodobú odolnosť korózii a vďaka tomu skleník spĺňa požiadavky na najvyššiu kvalitu. Opláštenie tvorí UV odolný dutinkový polykarbonát s hrúbkou 4 alebo 6 mm. Tento skleník nie je nutné kotviť na betónové základy. Skleník má na jednom čele polené dvere. Je možné ich otvoriť celé alebo používať len vetracie okienko v hornej časti. Na bočných stranách konštrukcie je možné inštalovať závesné očko s pútkom (súčasť balenia) na aretáciu dverí v otvorenej polohe. V zadnom čele je druhé vetracie okno. Do zadnej časti je možné dokúpiť spodný diel dverí a skleník spriechodniť. Ku skleníkom dlhším ako 2 metre odporúčame zakúpiť strešné ventilačné okná. K nim je možné zakúpiť automatický otvárač, ktorý bude sám strešné okno „obsluhovať“ podľa aktuálnej teploty v skleníku.  

Oblúkový tvar spolu s pevnou konštrukciou odolá vetru aj snehovej záťaži. Pod každým konštrukčným oblúkom sa inštalujú posilňujúce vzpery, ktoré zvyšujú tuhosť skleníka i odolnosť voči zaťaženiu snehom a vetrom. 

 

Balenie obsahuje pozinkované profily na zostavenie konštrukcie + dutinkový polykarbonát, montážne prvky a montážny návod. 

Ku skleníku je možné dokúpiť poličku na odkladanie drobných predmetov. 

 

  • Robustný kvalitný skleník
  • Posilňovacie vzpery pod každým oblúkom
  • Očko a pútko na aretáciu dverí v otvorenej polohe
  • Šírka skleníka 3 m - veľkorysý priestor na pestovanie
  • Pozinkovaná konštrukcia - zosilnená vrstva zinku (275 g/m2)
  • Spojovací systém profilov zabraňujúci uvoľneniu profilov, bez poškodenia polykarbonátovej dosky
  • Jednoduchá montáž bez nutnosti stavby betónového základu
  • Odolný 4 mm alebo 6 mm dutinkový polykarbonát 
  • Možnosť predĺženia

 

Montáž:

Na záhradné skleníky je poskytovaná záruka 10 rokov na polykarbonát a 2 roky na kostru skleníka. Záhradný skleník je dodávaný ako stavebnica (pozinkované profily na stavbu konštrukcie + dutinkový polykarbonát) s podrobným montážnym návodom. Na samotnú stavbu skleníka odporúčame rezervovať si aspoň 2 dni. Stavba nie je technicky náročná a zvládne ju takmer každý, avšak vzhľadom na robustnosť konštrukcie a predovšetkým potom množstvo skrutiek vyžaduje relatívne viac času.

 

Technické údaje skleníka Baltik
Materiál zasklenia Baltik dutinkový polykarbonát 4 mm
Materiál zasklenia Baltik PROFI dutinkový polykarbonát 6 mm
Kostra skleníka profilovaná pozinkovaná oceľ (1 mm, vrstva zinku 275 g/m2)
Dĺžka 2 - 8 m
Šírka 3 m
Výška 2,18 m
UV ochrana áno
Dvere čelné  1 x
Vetracie okienko čelné 2 x 
Tesniaci profil  áno
Tvar oblúkový

Príslušenstvo2

Príslušenstvo2

Alternatívne produkty5