Ukončovacia lišta N light

Varianta neexistuje

Pôvodná cena 2,87 €. Ušetríte 10% (0,29 €) 2,58 €
ks

Ukončovacia lišta N light vyrobená z PVC slúži na zabezpečenie a pevné uchytenie nopových fólií, zároveň účinne bráni nečistotám v preniknutí do priestoru pod fóliami. Je určená pre fólie s nopom 8 mm. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 7231 Doprava a platba

Ukončovacia lišta N light vyrobená z PVC slúži na zabezpečenie a pevné uchytenie nopových fólií s nopom 8 mm, zároveň účinne bráni nečistotám v preniknutí do priestoru pod fóliami. Lišta nie je určená na pohľadové ukončenie nopovej fólie, nesmie byť na priamom slnku a musí byť zahrnutá kačírkom či iným materiálom. V prípade požiadavky na viditeľné ukončenie nopovej fólie, je nutné použiť železnú ukončovaciu lištu N. Ukončovacia lišta N light je vybavená otvormi pre upevňovacie klince, ktoré sú kvôli zaisteniu optimálnej dilatácie materiálu o cca 1 - 2 mm širšie, než je priemer kotviaceho prvku.

 

Montáž Ukončovacie lišty

Ukončovacia lišta sa pripevňuje priamo do pevného podkladu, ako je betón, drevo, murivo, a pod., pomocou natĺkacej hmoždinky, poprípade sa pripevňuje do zateplených soklových častí pomocou závrtnej hmoždinky a vrutu. PVC je veľmi tepelne aj tvarovo stály termoplast a pri štandardných teplotách pre montáž 10 °C - 25 °C dochádza iba k minimálnemu skráteniu / predĺženiu. Je veľmi dôležité nemontovať lištu pri extrémnych teplotách. PVC je termoplast a ako u každého dochádza k rozmerovým zmenám v závislosti od teploty a pohlcovania vlhkosti. Testy bolo zistené, že každým navýšením o 10 °C došlo k predĺženiu lišty (2 m) o 1 mm. Do mínusových teplôt nebola lišta tak citlivá. Samozrejme pri znížení teploty dôjde opäť k zmršteniu lišty. Vďaka takto dobrým vlastnostiam nie je nutné lišty prekladať, ako je to napríklad pri polyetylénových líštách.

 

Prednosti Ukončovacie lišty N light

  • kvalitné spracovanie
  • minimálna tepelná rozťažnosť
  • flexibilný materiál
  • pevne priľne aj na nerovný povrch
  • jednoduchá montáž

 

Ukončovacia lišta N light
Materiál termoplast
Dĺžka 200 cm
Šírka 71 mm
Výška 10 mm
Ventilačný otvor nie
Hmotnosť 1 kg/ks
Farba čierna