Terasová doska WPC Technodeck Strong Sinus

-2%
Varianta neexistuje

Pôvodná cena 18,11 €. Ušetríte 2% (0,36 €) 17,75 €
ks

Terasová doska WPC Technodeck Strong Sinus predstavuje plnú drevoplastovú dosku s dlhou životnosťou a zníženou hmotnosťou. Na pohľad aj dotyk pripomínajú obyčajné klasické drevo. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 10975 Doprava a platba

Terasová doska WPC Technodeck Strong Sinus je plná doska z drevoplastu (Wood Plastic Composite), ktorá vyniká dlhou životnosťou a vysokou mechanickou odolnosťou aj odolnosťou voči hnilobe, plesniam aj hmyzu. Prímes zdravotne nezávadného polypropylénu uľahčuje údržbu a zaisťuje dlhodobú farebnú stabilitu, ale vzhľadom aj na dotyk stále dosky verne pripomínajú drevo. Vďaka špeciálnym výrezom na spodnej strane vynikajú výrazne nižšou hmotnosťou oproti klasickým drevoplastovým plným doskám, sú však pochôdzne len z jednej strany, a to drážkované. Na rozdiel od dutých dosiek v nich nevzniká kondenzát, ktorý môže spôsobovať praskanie dosiek, čím spájajú výhody oboch typov dosiek.

 

Pomocou terasových dosiek Technodeck Strong Sinus je možné vytvárať vysoko estetické terasy, ktoré budú slúžiť po dobu niekoľkých rokov. Okrem toho je možné dosky využiť na vytváranie pochôdznych plôch pri bazénoch, na bálkonoch a celkovo pre všetky exteriérové ​​pochôdzne plochy, drevoplast totiž vyniká vysokým stupňom UV stability.

 

Prednosti Terasovej dosky WPC Technodeck Strong Sinus 

  • vysoká odolnosť a dlhodobá životnosť
  • nižšia hmotnosť
  • prírodný vzhľad
  • ľahká údržba
  • jednoduchá a rýchla montáž
  • vysoký stupeň UV a farebnej stability 

 

Montáž WPC dosiek Strong Sinus 

Pred montážou je dôležité zhotovenie kladačského plánu a určenie smeru kladenia podkladových hranolov. Tie sa pokladajú buď na vyrovnané napr. štrkové lôžko, na ktorom sa usadzujú na gumové pásy, na terče pre podkladové hranoly, alebo na protihlukové podložky. Hranoly sa pokladajú rovnobežne so spádom výslednej plochy a je dôležité dodržanie ich maximálneho rozostupu 350 mm. Následne sa k podkladovým hranolom pomocou štartovacej montážnej sady prichytí prvá WPC doska. Po prichytení prvej dosky sa proces opakuje ďalšími doskami v rade za sebou za použitia montážnej sady, ktorá medzi doskami vytvorí medzeru 7 mm. Pre lepší estetický vzhľad strán podlahy sa nakoniec inštalujú ukončovacie lišty.

 

 

Terasová doska WPC Technodeck Strong Sinus

Materiál 60 % drevo, 40 % polypropylén
Šírka dosky 140 mm
Výška dosky                                20 mm
Dĺžka dosky 2 m
Farba oak brown

Príslušenstvo7

Príslušenstvo7

Alternatívne produkty2