Sklolaminátová presvetlovacia krytina Wellglass

Pôvodná cena 12,51 €. Ušetríte 21% (2,63 €) 9,88 €
Ihned k odběru

Presvetľovacia krytina Wellglass disponuje dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a odoláva bežnému krupobitiu. Wellglass je ideálny na presvetlenie streh i stien a dostupná v rôznych šírkach a farbách. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 9318 Doprava a platba

Presvetľovacia krytina Wellglass je vyrobená z kvalitného sklolaminátu, vďaka ktorému disponuje dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a odoláva bežnému krupobitiu. Wellglass je strešná krytina vhodná na presvetlenie streh i stien pergol, garážových státí, stánkov, ochraných prístreškov či priemyselných a poľnohospodárskych budov. Nie je vhodný na použitie ako strešná krytina pri dlhodobo obývaných stavbách. Wellglass má vlnitý profil a je dodávaný v rolke o rôznych šírkach a farbách, z ktorých sú prírodné a bronz priehľadné. Farebné sfarbenie opál disponuje mliečnym sfarbením.

 

Wellglass je dostupný v roliach dĺžky 40 metrov o rôznych šírkach. Krytina je rezaná podľa Vašej objednávky a dodávaná v požadovanej dĺžke.

 

Prednosti Presvetľovacie krytiny Wellglass

  • odolnosť voči UV žiareniu a krupobitiu
  • dlhá životnosť
  • rýchla a jednoduchá montáž
  • ideálny pre presvetlenie priestorov
  • široká škála šírok a farieb

 

 

Montáž Presvetľovacie krytiny Wellglass

Ideálna podkladová konštrukcia pre krytinu Wellglass sú drevené laty, ktoré majú rozstup 500 mm, v nadmorských výškach nad 600 m je ideálny polovičný rozstup. Hornú stranu lát je potrebné natrieť na bielo či prelepiť metalizovanou páskou, aby sa zabránilo prehrievaniu konštrukcie. Na pripevnenie krytiny k podkladu sa používajú skrutky s plastovou podložkou, alebo skrutky s ochrannou čiapočkou. Pri pripevňovaní je nutné do každého profilu s skrutkou vložiť dištančnú podložku. Počet skrutiek je cca 12 kusov na m2 a pripevňujú sa v každom treťom vrchole. Pokiaľ sú role pokladané v oblasti so zhoršenými klimatickými podmienkami, odporúča sa ich pripevňovať v každom druhom vrchole. Úlohy sa nespájajú, iba sa navzájom prekladajú. V prípade bočného presahu 1 – 2 vlnami a priečneho presahu 15 – 20 cm. 

 

Presvetľovacia krytina Wellglass
Materiál sklolaminát
Hrúbka 0,7 mm
Tvar profilu vlna
Profil vlny 76 / 18 mm
Teplotný rozsah - 20 °C až 80 °C
Plošná hmotnosť 1200 g/m2
Farba prírodný, opál, bronz