Nopová fólia Maxistud T20 Garden

-7%
Varianta neexistuje
20 x 2 m

Pôvodná cena 187,48 €. Ušetríte 7% (13,13 €) 174,35 €
role

Nopová fólia Maxistud T20 Garden je ideálnym riešením pre zelené strechy. S perforovanou štruktúrou a 20mm nopmi poskytuje optimálnu drenáž a udržuje vlhkosť pre zdravý rast rastlín. Navyše je odolná voči tleniu, chemikáliám a plesniam. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 9018 Doprava a platba

Nopová fólia Maxistud T20 Garden je veľmi kvalitná fólia z vysokohustotného polyetylénu (HDPE), navrhnutá špeciálne na použitie ako drenážna a hydroakumulačná vrstva na zelené strechy. Vďaka perforovanej štruktúre a výške nopov 20 mm poskytuje ideálny podklad na drenáž a udržanie potrebného množstva vlhkosti pre zdravý rast rastlín. Svojimi vlastnosťami sa táto fólia vynikajúcim spôsobom osvedčuje aj v náročných stavebných aplikáciách. Dokáže efektívne odvádzať nadbytočnú vodu a zostáva odolná voči tleniu, chemikáliám, plesniam i baktériám. Je tiež schopná zachovať čistotu pitnej vody.

 

Montáž Nopové fólie

Fólia sa pokladá výhradne s otvormi nopov smerom nahor, aby sa v nich mohla akumulovať voda. Nopová fólia sa pokladá s presahom 1 až 2 rady nopov na zabránenie úniku najjemnejších častíc z podkladovej vrstvy. Jednotlivé pásy nopovej fólie je možné spájať pomocou špeciálnej vodotesnej butylkaučukovej pásky. Na nopovú fóliu je vhodné umiestniť geotextíliu, ktorá slúži na filtráciu a zabraňuje vymývaniu substrátu. Nad túto vrstvu sa potom aplikuje vrstva substrátu s rastlinami.

 

Prednosti Nopové fólie Maxistud T20 Garden

  • z kvalitného HDPE
  • odolnosť voči tleniu, chemikáliám, plesniam a baktériám
  • zachováva čistotu pitnej vody
  • odvádza prebytočnú vodu
  • jednoduchá a rýchla montáž

 

Nopová fólia Maxistud T20 Garden
Rozmer 20 x 2 m
Výška nopu 20 mm
Počet nopov 400 ks/m2
Materiál polyetylén (HDPE)       
Plošná hmotnosť 800 g/m2
Pevnosť v tlaku 130 kN/m2
Tepelný rozsah použitia od - 40°C do 80°C
Farba čierna