Akustická pena V-profil

Varianta neexistuje

12,58 €
ks

Akustická pena V-profil sa používa na pohlcovanie stredných frekvencií zvuku. S hrúbkou medzi 2 a 7 cm je ideálny na aplikáciu na steny alebo strop miestnosti. Redukuje ozvenu a zlepšuje akustické podmienky priestoru. viac

Výrobca: CovernitKód produktu: 10758 Doprava a platba

Akustická pena V-profil je produkt, ktorý zlepšuje akustické vlastností v rôznych priestoroch, ako sú kiná, call centrá, priemyselné haly, kluby, nahrávacie štúdiá alebo hudobné skúšobne. Účinne absorbuje odrazy zvukov a presluchov, najmä v oblasti ľudského hlasu s frekvenciou 880 až 1000 Hz. Vyrába sa z polyuretánu a má otvorenú štruktúru buniek, čo výrazne zlepšuje jej schopnosť pohlcovať zvuky a skracovať dobu dozvuku. Výhodou je, že zvuk pohlcuje a nereflektuje ho, čo prispieva k optimálnej akustike priestoru. Okrem prívetivých vplyvov na akustiku, pomáha aj izolovať miestnosť, kde sa vyskytuje. Pena slúži aj ako dekoratívny prvok v interiéri. Tvar tejto akustickej peny je ideálny pre aplikáciu na strop miestnosti, ale je možné ho použiť aj na steny.

 

Inštalácia akustickej peny

Aplikácia akustickej peny vyžaduje pevný, nedrobivý a čistý podklad – ideálne bez prachu a prípadne pripravený penetračným náterom na omietky. Na lepenie sa odporúča špeciálne lepidlo. Pred samotným lepením je dobré starostlivo zmerať steny a panely a prípadne upraviť veľkosť panelov rezom podľa potreby. Potom je dobré si vyznačiť rovinu, aby sa našiel jasný orientačný bod na lepenie.

 

Lepením sa začína od dolného radu a čaká sa, až lepidlo zaschne. Prvým radom sa zaistí opora pre nasledujúce rady panelov. Pokračuje sa následne smerom nahor od prvého radu. Je dôležité sa vyvarovať nadmerného ťahania akustickej peny, aby sa zabránilo deformáciám profilov a nesprávnemu zarovnaniu panelov. Po prilepení panelu na stenu je dôležité ho dlaňami dôkladne niekoľkokrát pritlačiť po celej ploche, aby sa správne spojil s podkladom.

 

Prednosti Akustické peny V-profil
  • silný akustický útlm
  • ideálny na strop miestnosti
  • flexibilná aplikácia
  • jednoduchá manipulácia a inštalácia
  • praktický tvar

 

Akustická pena V-profil
Rozmer  100 x 50 x 7 cm
Výška základne 2 cm
Materiál polyuretán
Objemová hmotnosť 23 - 35 kg/m3
Teplotná odolnosť - 40 / + 90 °C (krátkodobo až 150 °C)
Farba tmavo šedá
Pohltivosť ⲁ pri frekvencii

0,09 - 125 Hz / 0,06 - 250 Hz / 0,38 - 500 Hz / 0,5 - 1000 Hz /
0,4 - 2000 Hz /0,51 - 4000 Hz / 0,52 - 8000 HzPríslušenstvo1

Príslušenstvo1

Alternatívne produkty7